KONTAKTUPPLYSNINGAR

Lokaltidningen Båstad & Laholm
Garnisonsgatan 25C
254 66 Helsingborg

Telefon: 010-206 45 26
 

 

Vi når alla!

Vi vill nå ut och beröra människor genom lokalt förankrade annonser och artiklar om allt och alla från den lilla människan till den stora händelsen.
Våra tidningar inspirerar, underhåller och orienterar en stor läsarskara. Vi täcker alla hörn av det lokala med vikt på aktualitet och trovärdighet.

Spridning & upplaga

Tidningen distribueras utav SDR i Båstad och Laholm.
Upplaga 18 200 exemplar.
Sommartid även sommarhushållen, total upplaga då cirka 23 700 exemplar.

Vid utebliven tidning använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/

 

KONTAKTUPPLYSNINGAR

Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anders Sjölin
010-206 47 29
anders.sjolin@lokaltidningen.se
 
Reporter
Martin Wingren
0730-71 40 39
martin.wingren@lokaltidningen.se
Försäljningschef
Johan Rosenberg
010-206 46 68
johan.rosenberg@lokaltidningen.se
 
Grafisk formgivare
Göran Hedin
010-206 47 90
goran.hedin@lokaltidningen.se
 
Mediasäljare
Jörgen Persson
010-206 46 70
jorgen.persson@lokaltidnignen.se
Nyhetsdesk och webbredaktion
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
 
Mediasäljare
Jonas Lindqvist
010-206 46 69
jonas.lindqvist@lokaltidningen.se
 
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Mediasäljare
Mats Gabrielsson
010-206 46 67
mats.gabrielsson@lokaltidningen.se
 
 

Lokaltidningen Båstads nyhetsbrev

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev och få de senaste nyheterna tisdag och fredag