Annonsera/Kontakta oss

Vi når alla!
Vi vill nå ut och beröra människor genom lokalt förankrade annonser och artiklar om allt och alla från den lilla människan till den stora händelsen.
Våra tidningar inspirerar, underhåller och orienterar en stor läsarskara. Vi täcker alla hörn av det lokala med vikt på aktualitet och trovärdighet.

Spridning & upplaga
Tidningen distribueras utav SDR i Båstad och Laholm.
Upplaga 17 400 exemplar.
Sommartid även sommarhushållen, total upplaga då cirka 23 700 exemplar.

Vid utebliven tidning använd denna länk:
http://utebliventidning.lokaltidningen.se/



Kontaktupplysningar
Säljledare
Johan Rosenberg
010-206 46 68
johan.rosenberg@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Marcus Eriander
010-206 46 70
marcus.eriander@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Jonas Lindqvist
010-206 46 69
jonas.lindqvist@lokaltidningen.se


Mediasäljare
Stefan Suokas
010-206 46 67
stefan.suokas@lokaltidningen.se


Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anders Sjölin
010-206 47 29
anders.sjolin@lokaltidningen.se


Nyhetsdesk och webbredaktion
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se

Reporter
Ida Asplund Ådahl
010-206 47 47
ida.asplund.adahl@lokaltidningen.se


Reporter
Laholm
Hanna Eklöf
010-206 47 02
hanna.eklof@lokaltidningen.se


Grafisk formgivare
Göran Hedin
010-206 47 90
goran.hedin@lokaltidningen.se


Ekonomiavdelning
Lokaltidningen för fakturafrågor m.m.
Telefon: 010-206 47 60
Fax: 010-510 52 40
ekonomi@lokaltidningen.se

Nyhetsdesk och webbredaktion:
Tipsa oss!
010-206 45 59
nyhetsdesk@lokaltidningen.se
Servicecenter
010-206 45 90
servicecenter@lokaltidningen.se
Lokaltidningen Båstad & Laholm
Garnisonsgatan 25C
254 66 Helsingborg

Telefon: 010-206 45 26



Prislista
Startsidan just nu